• אמיר שטרן

איזה תוכנת יצור מתאימה לך? ארדיס? 2020? קבינט ויז'ן?

עודכן: 4 באפר׳


תכנון רהיטים האמצעות מחשב

יצא לי כבר כמה פעמים לשמוע את המשפט הבא: "תוכנת x היא הטובה ביותר לנגרות!".

בסיס המשפט שגוי, אין תוכנה שהיא טובה ביותר לנגרות. תוכנה היא כלי וכל תוכנה יש שימוש שמתאים לה. בדומה לכלים, גם מסור סרט גם קרייזק וגם פנדל הם כלי חיתוך, לכל אחד מהם חוזקות וחולשות אבל לפי הצורך נשתמש בכלי העבודה המתאים..

בואו נתחיל לעשות סדר. אילו תוכנות לתכנון ויצור רהיטים אנחנו מכירים? נבחון את קבוצות התוכנה השונות, נחלק אותן לקטגוריות ויעוד ואז אולי זה יעשה סדר בבלאגן התוכנות לנגרים שקיימות.

חלק ממפעלי הרהיטים והנגריות צריכים להציג ללקוח את המטבח החדר או הארון לפני שיכולים לעשות הצעת מחיר ולבצע הזמנה.

קבוצת תוכנות אלה משתייכת לתוכנות לנקודת מכירה. זה יכול להיות נקודת מכירה בחנות רהיטים או מטבחים או אתר אינטרנט שמוכר רהיטים. כמובן גם נגר יכול לעצב עם התוכנות מטבח או חדר ממשרדו או בבית הלקוח. תוכנות מהמשפחה הזאת נקראות תוכנת עיצוב ומכירה (point of sell).

למשפחה הזאת שייכות תוכנות כמו: 2020, ראומפלאן, דיליקס, דיזיין סטודיו. חלק מתוכנות הקדקם עליהן נדבר בהמשך יש מודול עיצוב שמשתמש בבסיס הנתונים של היצור למשל אימוס פלאן, פלנר של טופסוליד ועוד..

משפחה נוספת של תוכנות הם תוכנות הקדקם קד=תכנון באמצעות מחשב קם=יצור באמצעות מחשב בעצם תוכניות למכונה. תוכנות הקדקם. המוכרות בשוק הם: ווד קדקם של הומג, קבינט ויזן, אימוס, טופסוליד, פייטה, פוליבורד.. לכל תוכנה במשפחה הזאת יתרונות וחסרונות בהתאם לצרכים הספציפים של הנגריה, למשל קבינט ויזן נוחה לארגזת לא מורכבת ולנגרים שעובדים בנסטינג אבל מוגבלת ביכולות התכנון לעומת אימוס ועוד יותר לעומת טופסוליד שאין לה כמעט מגבלות תכנון.

המשפחה הבאה הן תוכנות הקד בלבד שהן פחות נפוצות ליצור בגלל שהן לא מבצעות את כל התהליך: אוטוקד, סולידוורקס, אינורטור, סולידאדג...

משפחת תוכנות הקם נפוצות קצת יותר כי רוב המכונות צריכות תוכנת קם כבסיס:וודוופ, קסילוג, בי סוליד, אלפא קאם, סוליד קאם, מסטר קאם, אינראוט סימטרון ועוד...

תוכנות הנסטינג הן משפחה נוספת, לעיתים משולבות בתוך אחד מתוכנות הקד קם כמו בקבינט ויזן, אימוס, טופסוליד, לעיתים בתוך תוכנות הקם כמו באינראוט אלפא קאם ומסטר קם.

כאשר הדרישות גבוהות בעיקר במפעלים או נגריות מתוחכמות ותוכנת הנסטינג/ אופטימיזציה האינטגרלית לא נותנת מענה, ישנן תוכנות אופטימיזציה חיצוניות כמו: ארדיס, קטרייט, אייצ' בי או, אופטיסייב וכו'..

מקווה שעשינו סדר בבלאגן. במידה ואתם מבולבלים אחרי המאמר הזה אתם מוזמנים לפנות אלינו ליעוץ והתאמת מוצר תוכנה בהתאם לצרכים שלכם.

בשונה ממכונות לכל מפעל/נגריה יש את תמהיל המוצרים שלו ושיטות יצור שהוא בחר ואין תוכנה אחת שמתאימה לכולם...

#תוכנות #תכנוןמטבחים #תכנוןארונות #יצוררהיטים #אופטימיזציהלגשר #תוכנתנסטינג #תוכנתקדקם #תוכנהלדלתות #תוכנהליצוררהיטים #איצוס #ארדיס #טופסוליד #קטרייט

579 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול