• אמיר שטרן

נגרות בענן

עודכן: 4 באפר׳

לרוב שומעים את המושג שמדברים על מחשבים ותוכנות. מה הוא בעצם תוכנות ענן ואיך זה עוזר לי?

שירותי מחשוב הניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, אליו מתחבר המשתמש דרך רשת האינטרנט או באמצעות קו תקשורת ייעודי. הביטוי "ענן" הוא דימוי לרשת האינטרנט המבוסס על הצורה הגרפית בה מתארים את הרשת בתרשימי זרימה (Computer network diagram). בענן המחשוב נמצאים הנתונים והלוגיקה העסקית של מערכות המחשוב בשרתים ובמרכזי מחשבים והם מופעלים מיחידות קצה מרוחקות. כתוצאה מכך אין המשתמשים צריכים לרכוש ולנהל משאבי ומערכות מחשוב ובמקום זאת שוכרים אותה כשירות מספקים שמעמידים כוח מחשוב שהגישה אליו תהיה מרחוק דרך האינטרנט.

האם אתם משתמשים בענן? כמובן,שירות הדואר של גוגל למשל הוא תוכנת ענן. לא מותקנת על המחשב שלכם דבר ובאמצעות גישה עם שם משתמש וסיסמא תוכלו לקרוא ולטפל בדואר האלקטרוני שלכם ואף בקבצים בגוגל דרייב/דרופבוקס, תמונות ממש בדומה לסיור בקבצים אם הם היו נמצאים על המחשב המקומי שלכם. דוגמה נוספת היא תוכנת/אפליקצית הפייסבוק שבעצם מכילה המון נתונים כמו תמונות וסרטונים, בלוגים...בענן באמצעות ממשק אתם מעלים תכנים או שומרים תכנים של אחרים.

הענן בעצם מיצר נידות ומאפשר לאנשים בודדים וארגונים קטנים (כמו נגריות) להנות ממערכות מחשוב (שרתים) כמו של החברות הגדולות ומוריד מהם את עלויות התחזוקה, הרכישה וצורך בגיבויים.

ללא ספק הענן הוא העתיד של המחשוב, אבל חברות רבות מפחדות מהעבודה שהמידע הרגיש שלהם בידיים של אחרים. אני מאוד חולק על פחד זה מכיוון שאם חברות מתחרות ירצו לשאוב מידע מהשרתים המקומיים שלכם הדבר אפשרי באמצעות תוכנות ריגול ואקרים לעיתים בצורה יותר קלה שהמידע אצלכם מאשר בענן בשרתים של חברות מקצועיות שמתחזקות את תוכנות החסימה וההגנה.

#נגריהבענן #נגרותממוחשבת #גיבוי #גיבויתוכונתקדקם #שרתמרוחק #שרתבענן #ארדיסבענן #ERPבענן

61 צפיות0 תגובות